?
Slovenska biografija
Abecedno kazalo
Obdobja
Poklici in dejavnosti
Skupine oseb
Na današnji dan
Rodbine
Zemljevid
Iskanje
Zahtevno iskanje
Zahtevno iskanje
Spol:
Ni pomembno
Moški
Ženska
Ime:
Priimek:
Rojstvo:
od leta
do leta
kraj ali država
Smrt:
od leta
do leta
kraj ali država
Poklic:
Išči po zbirki
Enostavno iskanje
Abecedno kazalo
polnih imen in psevdonimov
A
B
C
Č
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
Š
T
U
V
W
X
Y
Z
Ž
Obdobja
v katerih so živeli
1500
1500
1550
1500
1525
1500
1575
1600
1600
1650
1600
1625
1650
1675
1700
1700
1750
1700
1725
1750
1775
1800
1800
1850
1800
1825
1850
1875
1900
1900
1950
1900
1925
1950
1975
2000
2000
2000
1500
1600
1700
1800
1900
2000
1500
1550
1600
1650
1700
1750
1800
1850
1900
1950
2000
1500
1525
1500
1575
1600
1625
1650
1675
1700
1725
1750
1775
1800
1825
1850
1875
1900
1925
1950
1975
2000
Poklici in dejavnosti
v katerih so delovali
Družbene vede
Državna in lokalna uprava
Vodstveni poklici
Duhovni poklici
Humanistične vede
Kmetijstvo in sorodna področja
Muzeji, knjižnice, arhivi ipd.
Naravoslovne in matematične vede
Obrtniki in rokodelci
Preprosta dela
Razvedrilna in športna dejavnost
Tehnično-tehnološke vede
Umetnost
Vojska
Zdravstvo
Skupine oseb
glede na njihovo delovanje, stan ali ime
Člani Slovenske akademije znanosti in umetnosti
Osebe plemenitega rodu
Člani Academiæ operosorum
Osebe z nazivi v Cerkvi
Osebe, katerih ime je izpeljano iz ali povezano s krajem
Na današnji dan
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
januar
februar
marec
april
maj
junij
julij
avgust
september
oktober
november
december
Prikaži
★
Rojeni
1811
Tomšič, Bernard
vzgojitelj, pisatelj
1851
Kavčič, Jakob
pravnik, sodnik, pravni pisec
1865
Fon, Josip
pravnik, politik
1884
Obereigner, Elza, pl.
slikarka, kiparka
1890
Pahor, Angelo
1893
Galli, Emma
slikarka
1893
Simčič, Franc
gradbenik
1895
Cuderman, Stane
slikar, grafik
1899
Šubelj, Anton
glasbenik, operni pevec
1905
Bambič, Milko
ilustrator, slikar, umetnostni kritik, publicist, izumitelj
1905
Majnik, Anton
učitelj
1912
Vilfan, Marija
družbenopolitična delavka, novinarka, urednica
1914
Krivic, Vladimir
družbenopolitični delavec
1920
Turk, Srdan
gradbenik, statik
1923
Šuklje, Rapa
časnikarka, prevajalka
1924
Ciuha, Jože
slikar, grafik, ilustrator
1925
Pozzetto, Marko
umetnostni zgodovinar, univerzitetni profesor
1930
Favier, Romana
slikarka
1931
Ota, Ignacij
zborovodja, prosvetni delavec
1982
Česen, Aleš
gorski vodnik, alpinist
1985
Bogataj, Jure
smučarski skakalec
†
Umrli
1522
Slatkonja, Jurij
glasbenik, duhovnik, škof
1868
Žakelj, Anton
pesnik, zbiralec ljudskih pesmi, duhovnik
1871
Wolf, Anton
leksikograf, duhovnik
1888
Razpet, Martin
zdravnik
1895
Ribnikar, Vojteh
šolnik, sadjar
1899
Hohenwart, Karl Sigmund, grof
politik
1899
Kette, Dragotin
pesnik
1900
Ullrich, Ferdinand
dijaški organizator
1906
Dermastia, Ivan
socialni delavec, politik, publicist, duhovnik
1937
Knafelc, Alojzij
planinec, kartograf
1943
Pirjevec, Anton
1954
Codelli pl. Fahnenfeld, Anton
podjetnik, izumitelj
1974
Umek, Janez
zavarovalniški strokovnjak, gradbenik
1984
Tedoldi, Vojmir
časnikar, publicist
1995
Race, Boris
gradbenik, družbenopolitični delavec
2008
Dereani - Bežek, Karmen
zdravnica, oftalmologinja
2023
Žličar, Nikolaj
dirigent
Rodbine
Ahačič
Alberti
Amati Carlo in sinovi
Andeško-Meranski
Apfaltrer
Attems
Auersperg
Babenberžani
Barbo - Waxenstein
Bavčar
Billichgrätz
Bizjak
Bizjak
Bleiweis vitezi Trsteniški
Bogenski
Bombasi
Bonomo
Born
Breckerfeld
Brigido
Broili
Bucelleni
Budin - Špacapan
Burboni
Buset
Celjski
Cobenzl
Codelli pl. Fahnenfeld
Colbacchini
Coraduzzi
Coronini
Czoernig pl. Czernhausen
Čop
Črnigoj
Del Mestri
Dietrichstein, grofje in knezi
Dornberg
Edling von Laussenbach
Eger
Egkh und Hungerspach
Erberg
Fašank
Fontanot
Formentini
Frankopan
Gall baroni Gallenstein
Gallenberg
Goës
Gollmayer
Gusič
Hasiber
Heimann
Herberstein
Hohenwart
Hren
Kleinmayr
Klemens
Kotnik
Kozler
Kuwasseg
Lantieri
Levičnik
Luckmann
Marenzi
Mayr
Morhart
Moscon
Pacassi
Pace Friedensberg, grofje
Paternolli
Pauer
Pervanje
Pesiak
Petschacher
Piatnik
Plavec
Pohlin
Porcia
Praunsperger
Predjamski, vitezi
Prešeren
Primic
Pucher pl. Puchenthal
Rabatta
Rabič
Radieucig
Raigersfeld
Rain
Rasp
Ravbar
Reifenberg
Rosetti
Roš
Ruard
Samassa
Santacroce
Schneider
Schweiger - Lerchenfeld
Scobl
Serajnik
Sernec
Skedl
Sonce
Souvan
Spanheim
Starè
Steinmetz
Steinmetz
Strassoldo
Straub
Strauss
Stritar
Strobl pl. Stroblhof
Suppancig
Šeber
Šubic
Tacco
Tandler
Taufferer
Thurn
Toman
Toman
Tožbar
Traungauci
Tschinkel
Tuma
Urbančič
Ursini - Blagay
Ušaj
Valvasor
Verbec
Vošnjak
Werdenberg
Westen
Windischgrätz
Wodley
Zajec
Zemljevid
rojstnih krajev in krajev smrti
Slovenska biografija uporablja
piškotke
. Z uporabo spletne strani se strinjate z njihovo uporabo:
Potrdi